top of page

Mixed Martial Arts

  • neboli smíšená bojová umění, je nejvíce se rozvíjející plno-kontaktní bojový sport posledních 20 let. Historicky je to jeden z prvních olympijský sportů, který se pod řeckým názvem Pankration těšil největší oblibě mezi sporty. Postupem času, vývojem v jednotlivých zemích v různých organizacích a upravením pravidel byl přetvořen do nynější podoby, jak můžeme znát z organizací UFC, Bellator, Rizin atd. 

  • Jak už je z názvu patrné spojuje v sobě úderové a grapplingové techniky, jak v postoji, tak na zemi, ze všech ostatních bojových sportů Primárně Muaythai, Brazilian Jiu-Jitsu, Judo, Wrestlingu, Boxu a Sambo. 

  • V našem klubu máme širokou základnu amatérských i profesionálních bojovníků. Pravidelně se účastníme turnajů v obou hlavních českých soutěžích pod organizacemi CSMMA i MMAA. Mezi naše úspěchy patří vyhraná mistrovství České republiky v seniorských i junorských kategoriích a účast na Mistrovství světa organizace IMMAF.

Brazilian Jiu-Jitsu

  • je bojový sport/umění z Brazílie s neobyčejnou historií. Vychází z judo, zápasu a japonského jiu-jitsu. Zaměřuje se na boj na zemi, kde je cílem kontrolovat a přimět soupeře vzdát se, nebo mu znemožnit pokračovat v boji za pomocí submise (páka, škrcení).

  • Náš tým, který patří mezi nejúspěšnější české týmy. Trenéry jsou Jakub „Háďa“ Stejskal, Aleš Hrubý a Martin Rapčan. Naším mentorem je Lubomir Grochocki z bratrské polské pobočky KS Pretorian Gorzów wielkopolski.

  • Gi a No-Gi

  • V jiu-jitsu rozlišujeme dvě formy, přičemž jedna je v kimonu (gi) a ta druhá je bez kimona (no-gi). Využití kimona významně mění možnosti boje. U nás trénujeme obě formy, neboť věříme, že posun v jedné formě znamená posun i v té druhé a obráceně.

Muay Thai

  • velmi tvrdý bojový sport, který vznikl v Thajsku, a proto je také známý jako thajský box. Vyvinul se z bojového umění Muay Boran, které sloužilo jako válečnický bojový systém používaný na bojištích ve všech asijských zemí. V časech bez válečných konfliktů se souboje přesunuly na tržiště a později pro tento účel začaly vznikat specializované stadiony s ringem. Mimo údery pěstmi a kopy je pro Muaythai typické i klinčování s údery lokty a koleny, které jsou nebezpečnou zbraní na blízko.

BOX

  • nesmrtelná klasika, která ukazuje, že jednoduché věci jsou krásné a efektivní. Box vznikl v Anglii s rozvojem osvícenství a prošel dlouhou transformací - od pěstních soubojů bez rukavic v kruhu často nakresleném křídou do dnešního profesionálního boxu, tak jak ho známe.

bottom of page